​Porselen Laminalar (yaprak porselenler) ne demektir?
Dişlerin ön yüzlerine yapışan çok ince porselen yapılardır. Porselen laminalar ile dişlerin arasındaki boşluklar kapatılabilir, boyları uzatılıp yeniden şekil verilebilir, kırık çatlak, kötü formlu ve ileri derecede renklenmiş dişler güzel bir görünüme kavuşturulabilir ayrıca diş rengini beğenmeyen kalıcı beyazlık isteyenlerde, gülüşünü beğenmeyen hastalarda gülüş tasarımı amacıyla, antibiyotik nedeni ile renklenmiş dişlerde, hafif çarpık dişlerin düzeltilmesinde, ortodonti tedavisi gerektiren, ileri derecede olmamak kaydıyla bir çok çapraşıklık bir kaç seans da düzeltilebilir. Ayrık dişlerinin düzeltilmesinde ve uygulanan bazı durumlarda porselen kaplamalara alternatif olan bir yöntemdir. Hastalarımız dişin sadece ön yüzeyine laboratuarda hazırlanan yaprak porselenin diş hekimi tarafından yapıştırılması ile parlak düzgün ve doğal gülüşlere sahip olabilir.
Diş hekimliğinde lazer hangi işlemlerde kullanılabilir?

Diş hekimliğinde lazer, yumuşak dokularda, dişetinin şekillendirilmesi ve kanama kontrolü amaçlı kullanılırken sert dokularda, çürüklerin ağrısız olarak temizlenmesinde ve dişlerin hassasiyetinin giderilmesinde kullanılır. Ayrıca genellikle esmer hastaların ve sigara kullanıcılarında oluşan koyu renkleşmiş lekeli dişetlerinin beyazlatılmasında lazerin başarılı kullanımı görülmektedir.

Dişlerim ne kadar beyazlar?

Doğal dişlerinizin her biri farkı renk tonundadır. Beyazlatmada amaç kişisel doğal beyazlığı yakalamaktır. Kullanılan materyaller sayesinde ilk seanstan itibaren hissedilir şeklinde diş renginde açılma gözlenir. Günümüzde mükemmel sonuçlar alınabilecek teknikler gelişmiştir. Tedavinin başlangıcından itibaren hasta, artan konforuyla sosyal hayatına devam edebilir.

Yurtdışına göre Türkiye’de gülüş dizaynı yaptırmanın avantajları nelerdir? Daha ucuz mudur?

Türkiye zengin kültürel mirası, doğal ve tarihi güzellikleri, eşsiz sahilleri ve kolay ulaşım olanaklarıyla her yıl dünyanın her yerinden gelen milyonlarca misafiri ağırlamaktadır. Ülkemizde; gelişmiş imkanları, alanlarında uzmanlaşmış olan deneyimli hekimleri gibi pek çok imkanıyla gülüş dizaynı, dental implant gibi alanlarda üstün kalitede hizmet verilmektedir. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen ekipler bu konuda önemli bir avantajdır. Böylelikle hastalar tüm rahatsızlıklarını veya isteklerini direkt hekimine aktarabilmekte ve hekimiyle kolayca anlaşabilmektedir. Hem dünyaca ünlü ve ödüllü otellerde konaklayarak şahane bir tatil yapmak hem de üstün kalitede ve oldukça uygun fiyatlarla gülüş dizaynı ve implant tedavisi yaptırmak mümkündür.

Diş implantı nedir ?
Eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen vida şeklinde titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir.
Diş implantları herkese uygulanabilir mi ?
İmplant uygulamaları için ideal kişiler genel sağlığı iyi olanlar ile çene kemiklerinde yeterli miktarda kemiği bulunanlardır. İmplantoloji konusunda eğitim görmüş uzman diş hekiminiz sizin implant uygulanabilecek biri olup olmadığınıza kolayca karar verebilir.
Diş implantlarının uygulama yerleri nelerdir?
Tek diş eksikliğinde, birden fazla diş eksikliğinde, tam dişsizlik durumlarında uygulanır.
Diş implantlarının avantajları nelerdir?

Diş boşluklarına komşu dişlere zarar verilmeden sabit dişlerin yapılabilmesini sağlarlar. Rahat bir gülümseme ve estetik sağlarlar. İstenen gıdalar yenilebilir. Oynayan, takırtı ve ağrıya sebep olan takma dişler daha rahat ve emin kullanılabilir.

Operasyon sırasında ve sonrasında bir rahatsızlığım olacak mı?
Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilmektedir. Operasyondan sonra herhangi bir diş çekiminden sonra da duyulabilecek hafif bir ağrı veya nadiren şiş olabilir. Bu durum, ağrı kesicilerle giderilebilir.